Raise your knowledge about raised access flooring

Šildymas-vedinimas

“ŽALIOSIOS” EKOLOGIŠKOS STATYBOS SĖKMEI BŪTINI ŠIUOLAIKINIAI SPRENDIMAI

Pirmasis ir svarbiausias žingsnis pastatų statyboje – pakeliamųjų grindų įrengimas! Neverta ieškoti sudėtingų dalykų, kai paprasti ir elementarūs sprendimai – šalia. Pakeliamosios grindys – ne tik daugelio projektuotojų pasirinkimas, bet ir gera naujiena užsakovams. Viena vertus, tokios grindys nesunkiai įrengiamos, kita vertus, po jomis galima paslėpti labai sudėtingas sistemas, todėl šios grindys ypač populiarios biuruose, bankuose.

1

 

Pakeliamų grindų sistemos plačiai naudojamos: kabeliu tiesimui po grindimis, šildymo, vedinimo, oro kondicionavimo sistemų sprendimuose, energetiniuose objektuose,  komercinėse patalpose, biuruose, švietimo įstaigose, prekybinėse patalpose, technologijų kūrimo įstaigose, laisvalaikio centruose, teismų rūmuose ir daugelio kitų sričių pastatuose.

Statybų srityje nėra buvę tokių sudėtingų pastatų kaip šiandien. Ne tik daugiau funkcionalumo, bet ir ekonomiškumo, saugumo, energijos taupymo ir patvarumo.

Kai kurie gamintojai savo produkcijai suteikia ribotas garantijas (naudojant medžiagas tik tam tikroje erdvėje), bet mes siūlome produkciją su plačiai naudojamu spektru, kuris yra pilnai atitinkantis standartus  ir jam suteikiama pilna garantija.

Gamintojas užtikrina garantinį laikotarpį 25- iems metams visai pakeliamų grindų sistemai, kuri įdiegta gamintojo metodais. Produkcija yra išbandyta ir testuota pagal visus atitinkančius standartus ir pagal nepriklausomas institucijas . Todėl pakeliamų grindų sistemos yra užtikrinamos pilna garantija.

 

TCO ženklas biurams

TCO ženklas sukurtas Švedijoje, siekiant skatinti kompanijas gaminti darbuotojams saugesnę ir ekologiškesnę biuro įrangą. Šis ženklas rodo, kad gaminant biuro įrangą sunaudojama mažiau energijos, kenksmingųjų medžiagų.

Biuruose įrengus pakeliamąsias grindis, sutaupoma ne tik energijos – ši technologija užtikrina lengvą prieigą prie įrangos po grindimis ir tinkamą oro srautų pasiskirstymą.

Energijos ir ne su energija susijusių sąnaudų sutaupymai, prieiga grindų sistemose , po grindinis oro srautų paskirstymas 
Kategorijos                           Taupymas
ŠVOK  Energija

30-50%

Nenaudingu įrengimų, darbo vietų sumažinimas

25-60%

Tele komunikacijų, elektros laidų instaliacijos  ar net pakeitimo darbai.

40-70%

Grindų poreikio pasikeitimo išlaidos

40-70%

Energijos skirstymo pokyčiai atskirose darbo vietose

50-80%

Komp. Irengimų perkraustymas, bei kitos įrangos

80-90%

Erdvių nepasiekiamumas persikraustimo metu

30-70%

Įvairūs trugdžiai susiję

5-10%

Neatliktų darbų pasekmės susijusios su žmonių iškraustymu

50-80%

 

Iš šaltinio:  žulnalas  “Tarptautinė prekyba vadybos asociacija”

 

Paruošta rytdienos technologijoms

Dauguma komercinių ir visuomeninių objektų pastatyta laikantis tik šių dienų standartų, visiškai negalvojant apie rytdienos poreikius. Užuot užsakovui pasiūlius rinktis modernias technologijas, įprastai naudojamos senos, nors užsakovas statinį eksploatuos keliasdešimt metų. Pasibaigus garantiniam laikotarpiui, rangovas nebebus atsakingas už pastatą, tad ateityje iškilsiančios problemos ir išlaidos bus užmirštos, bet tik ne savininko.

Pastate, kuriame įrengtos pakeliamosios grindys ir kuriame panaudoti kiti ateities sprendimai, pritaikyti naudotikartu su pakeliamosiomis grindimis, nekilnojamojo turto savininkui atsivers naujų galimybių.

3

Patvarus, tausojantis aplinką ir energiją taupantis sprendimas

Pastatuose įrengus šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemas, energijos sutaupymas išauga iki 50 proc. Bene pagrindinė to priežastis – pastatų poveikio aplinkai vertinimo metodo „Breeam“ keliami reikalavimai, tarp kurių – senų ir naujų technologijų, medžiagų, pagamintų iš perdirbtų žaliavų, naudojimas, tinkamas darbų organizavimas, priežiūra, degalų taupymas į statybvietę vežant krovinius ir medžiagas, rūpinimasis aplinkos kokybe.

Pastatai, kuriuose panaudotos pakeliamųjų grindų sistemos, prisideda prie svarbiausių šiandienos ir rytdienos uždavinių, statybos ir nekilnojamojo turto veiklos gerinimo.

4

Sistemos „Plug and Play“ mobilumas

Integruotos ekologiškos statybos technologijos sėkmei garantuoti būtina rinktis šiuolaikinius sprendimus. Lankstumas, mažesnis išmetamo anglies dvideginio kiekis, ilgesnė tarnavimo trukmė, mažesnis energijos naudojimas – tai kriterijai, užtikrinantys pastato ilgaamžiškumą ir maksimalią vertę.

Mes pasirinkome komponentus, kuriuos deriname su pakeliamųjų grindų sistemomis nepamindami lankstumo ir patvarumo principų.

Sveikesnis patalpų oras

Sveiką, švarų, šviežią orą patalpose užtikrina po grindimis montuojamos oro kondicionavimo sistemos. Tokiu būdu sutaupoma 80 proc. energijos. Tai integruotas šildymas,vėdinimas, vėsinimas, elektros energija, garso ir duomenų perdavimo sprendimai.

Kam rinktis tradicines grindis, montuojamas ant perdengimo plokštės, ir turėti tiesiog paprastas grindis, kai pakeliamosios grindys padeda išspręsti problemas, susijusias su ateities sprendimų galimybėmis. Įrengus pakeliamąsias grindis, nereikia brangių ir sudėtingų įrenginių, kurie įprastai montuojami po  pakabinamosiomis lubomis, planuoti sudėtingų ir daug laiko, pastangų reikalaujančių darbų. Įrengti  pakeliamąsias grindis – racionalus sprendimas, mat visos komunikacijos sumontuojamos po jomis. Keičiant patalpų planavimą, problemų dėl komunikacijų perkėlimo išvengiama.

Pakeliamųjų grindų kojelės tvirtinamos prie gelžbetonio perdangos, grindų plokštės – prie kojelių.

6

Oro pasikeitimo problemos

Dabar biuro patalpose per metus pasikeičia 50 proc. oro. Į šį skaičių įeina ne tik judantis aplink atvirą biuro erdvę oras, bet ir pačios atviros erdvės oras. 40 proc.  pasikeičia uždarose erdvėse, tokiose kaip kabinetai, pasitarimų, posėdžių salės.

Projektuotojų sprendimas rinktis senas arba ateities technologijas prisideda prie rytdienos technologijų populiarėjimo. Faktas, kad pakeliamųjų grindų sistemos neriboja užsakovo norų. Pasirinkęs pakeliamųjų grindų sistemą, jis gauna ateities technologijas už tradicinių kainą.

7

Skirta renovacijai ir naujų statybų projektams

Sename pastate, kurio maksimalus aukštis – 2,7 metro, atnaujinti erdvę tarp perdengimo plokščių, modernizuoti vidaus aplinką ir užtikrinti tinkamą patalpų oro kokybę – labai sudėtinga, nes įrenginiai, pavyzdžiui, vamzdžiai ir latakų išdėstymo elementai, paskirstomi po beveik visą lubų plotą, todėl tampa komplikuota įdiegti vėdinimo ir šildymo sistemą.

Įprastai vėdinimo sistemai po pakabinamosiomis lubomis įrengti reikia 60 centimetrų aukščio, todėl patalpos aukštis sumažėja iki 2,1 metro. Įrengus pakeliamąsias grindis, sutaupoma nuo 35 iki 40 centimetrų lubų aukščio. Mat vėdinimo ir šildymo sistemai tereikia 15–20 centimetrų aukščio nuo perdangos plokštės iki grindų paviršiaus.

Lubos lieka neapkrautos, todėl žmonės jaučiasi patogiai ir saugiai. Įrengus pakeliamąsias grindis, patalpos aukštis padidėja iki 2,5 metro, taigi sukuriama galimybė sumontuoti standartus atitinkančias modulines sienas. Kai kuriais atvejais, ypač pirmo aukšto patalpose, galima išspręsti lifto spaudimo į viršų problemą.

Laiko ir pinigų požiūriu šis sprendimas yra kur kas efektyvesnis nei tradicinė sistema, darbų atlikimo terminas – perpus trumpesnis, samdoma mažiau specialistų, todėl taupomos lėšos, laikas ir darbo jėga.

Naujų konstrukcijų nauda yra akivaizdi – taupant ne tik laiką, bet ir pinigus. Komunikacijos po pakeliamosiomis grindimis gali būti sumontuojamos 30 proc. greičiau nei įprasta, o greičiau baigus statybos darbus pastato savininkui suteikiama galimybė planuoti, pasirašyti sutartis su klientais, taigi bus greitesnė ir investicijų grąža.

Greitas statybos procesas – trumpesnis statymo laikotarpis

Pasirinkus pakeliamųjų grindų technologiją, palengvinamas subrangovų, atliekančių darbus vienu metu vienoje vietoje, darbas. Pakeliamųjų grindų technologijos įrengimo procesą labai lengva suvaldyti: atlikdami darbus įmonės „Ametus“ specialistai vadovaujasi iš anksto parengtu darbų planu. Darbų eiliškumas – pagrindinis prioritetas montuojant šias sistemas.

Bendrovės „Ametus“ sukaupta 15 metų patirtis rodo, kad produktyviausiai darbai atliekami tuomet, kai projektą valdo ne daugiau kaip 4 subrangovai: įmonė, montuojanti pamatus, bendrovė, kuri rūpinasi fasado ir vidaus dažymo darbais, ir įmonė, diegianti komunikacijas.

11

Ekologiško pastato interjero susidėvėjimo privalumai

Daugelyje šalių įvairūs gaminiai nusidėvi greičiau nei, pavyzdžiui, pastatai. Biuro pastatas gali būti eksploatuojamas 50–70 metų, o interjero detalėms taikoma 5 metų garantija. Nepaisant to, nekilnojamojo turto savininkas sutaupytas lėšas gali investuoti į renovaciją ir tokiu būdu išlaikyti ekologiško pastato nuomos kainą, o pats pastatas – nekintamą vertę.

 

© 2014 UAB "Ametus"
Tel.: +370 656 59100 El. paštas: info@ametus.lt
Rekomenduoja:

Sprendimas: Elektroninės vizijos